İnsan, fiziksel, sosyal ve psikolojik ihtiyaçları olan ve bunların doyurulmasına ihtiyaç duyan bir canlıdır. Geçirilen yaşantılar biyolojik, psikolojik ya da sosyal gereksinimlerden kaynak alır ve bunlarda vücutta, sosyal ilişkilerde ve ruhsal yapıda bir etkiye sebep olur. İnsanlar yaşamlarında çok çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunlar iç ya da dış kaynaklı olabilir. Sorunlarla tek başına baş edilemediği zaman uzman desteği alınmalıdır. Bunun için de şişli psikolog hizmetleri araştırılmaktadır.

Şişli Psikolog Hizmetleri Hakkında

Yaşanan ve etkisini hissettiren sorunlar doğru şeklide çözülmezse vücutta ya da ruhsal yapıda farklı belirtiler ortaya çıkar. Bu belirtiler sorunun kaynağına inilmesinin gerektiğini haber verir. Yaygın semptomlardan bazıları şöyledir:

Şişli Psikolog Hizmeti Neden Alınmalı

Sorun yaşayan kişilerin yanı sıra kendini ve hayatını daha iyi anlamak isteyen herkes psikoterapi desteği alabilir. Sorunları yok saymak ya da yaşanan sıkıntıları geçici çözümlerle geçiştirmek, sorunun büyümesine ve daha ciddi problemlerle karşılaşılmasına neden olmaktadır. Yaşanan bunalımların sonu kimi zaman hiç istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Danışan ve danışman ilişkisi çerçevesinde karşılıklı güven ve gizlilik içinde yapılan görüşmeler, kişinin kendini daha iyi hissetmesine ve yeniden eski günlerine dönmesine yardımcı olmaktadır. İnsan bir depresyon halindeyken her şeyi olduğundan daha karanlık ve sonu gelmez görmektedir. Uzman desteğiyle kişi kendine daha merhametli yaklaşma imkânı bulur.

Psikolojik Danışmada Uzmanlık Gereksinimi

Yanlış bir kanı olarak pek çok kişi psikoloğa gitmenin bir sohbetten farksız olduğunu düşünür. Danışan anlatır uzman dinler ve kısa cevaplar vererek onu yönlendirir. Ancak yaşanan sıkıntılı durumları, arkadaşlarınıza anlatmaktan çok daha farklı olduğu açıktır. Zira kişiyle duygusal bağı olan kişilerin yanlış tutumları durumu daha zor bir hale getirebilir.

Şişli Psikolog Hizmetleri Hakkında

Uzmanlık gerektiren ve pek çok unsurun göz önüne alındığı bir hizmet alanı olarak şişli psikolog desteği, yetişkinleri, çocuklara, ebeveynlere, ergenlere yani ihtiyaç duyan herkese sunulmaktadır. Klinik görüşmeleri yüz yüze yapılmaktadır. Uzman gerekli gördüğü takdirde psikolojik testler de uygulanmaktadır. Bu hizmeti sunan üstün eğitimi ve parlak iş tecrübeleriyle Uzman Klinik Psikolog Ceren Açıkgöz’ün alanında önemli isimlerden biri olduğunu söylemek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir